Kayrak Taşı Çeşitleri

Kayrak Taşı Nedir?

Kayrak taşı, ince taneli ve killi bir yapıya sahip olan, kolaylıkla ince plakalar haline getirilebilen, doğada birçok rengi bulunan bir başkalaşım kayasıdır. Çoğunlukla özel teknikler ile taş ocaklarında ve yaşlı kayaların arasından çıkartılır. Birçok alternatifi bulunmasına karşın hem dayanıklılığı hem modernliği hem de maliyeti ile diğer alternatiflerinden daha çok tercih edilmektedir. İklim değişikliği ve diğer dış etmenlerden çok fazla etkilenmediği için özelliklerini uzun süre koruyabilir. Hem doğal görünümü hem de ısı yalıtımı sağlaması nedeniyle sık sık bina cephesi kaplaması olarak da kullanıldığını görürüz. Kaymayı engelleyen yapısı sebebiyle sık sık yer taşı olarak kullanıldığını da görmekteyiz.

Kullanım Alanları ve Çeşitleri Nelerdir?

  • 1 cm- 3cm kalınlığa sahip Doğal Kayrak Taşı ; iç mekan kaplamalarında şömine, duvar kaplamalarında ve dekoratif amaçla kullanılan bir üründür. 1 tonu yaklaşık olarak 13 metre kare alan kaplamaktadır.
  • 4 cm – 6 cm kalınlığa sahip Doğal Kayrak Taşı; havuz kenarları, yol düzenlemeleri, park ve bahçe düzenlemeleri gibi alanlarda kullanılmaktadır. 1 tonu ile yaklaşık olarak 11 metre kare alan kaplanmaktadır.
  • 6 cm – 10 cm kalınlığa sahip Doğal Kayrak Taşı; merdiven basamağı, bahçe düzenlemelerinde atlama taşı ve araç yollarında kullanılmakta olan bir üründür. 1 tonu ile yaklaşık olarak 6 metre kare alan kaplanmaktadır.

Siz de kaplama, döşeme, dekorasyon gibi amaçlarla kayrak taşına ihtiyaç duyuyorsanız ATILIM TİCARET ile iletişime geçebilirsiniz.

Comments are disabled.